Az intézmény szakmai munkájának színvonalához méltó raktárhelyiséggel gazdagodik a Kecskeméti Múzeum

2019. február 28. – február 28.

Kecskemét város közgyűlési döntésének eredményeképpen, európai színvonalú raktárhelyiséggel gazdagodik a Kecskeméti Múzeum.
Ahogy az elmúlt időszak sajtómegjelenései és a közösségi felület híradásai mutatják, a régészeti feltárások hosszú ideje folyamatosan, egymással párhuzamosan zajlanak. Ebből adódóan – az amúgy sem csekély mennyiségű – régészeti leletanyag mennyisége megsokszorozódott.
A megfelelő raktári környezet biztosítása elengedhetetlen, hiszen csak így tudja az intézmény múltunk fontos és pótolhatatlan értékeit megőrizni, és a tudományos kutatás és feldolgozás céljait szolgálni.
Az új, 1200 négyzetméteres ingatlan Nagykőrösön található, a múzeum szempontjából logisztikailag jól megközelíthető helyen.
A múzeum munkatársai remélik, hogy a gyors épületfejlesztés után, a lehető leghamarabb a műtárgyak és régészeti leletek tárolására fog szolgálni az épület.