A szabadságharcos Kecskemét – Online kiállítás

2020. május 26. – 2021. május 26.

Új online kiállítással kedveskedik a látogatók és érdeklődők részére a Kecskeméti Katona József Múzeum Történeti gyűjteménye. A MúzeumDigitár nevű program segítségével a múzeum szakemberei a múzeum 1848-1849-es forradalom és szabadságharchoz kapcsolódó tárgyi és dokumentumgyűjteményét mutatja be, amelyek immár digitalizált formában otthonról, saját karosszékből is megtekinthető. Olyan érdekes dokumentumok és tárgyak is megtalálhatóak a kiállításban, mint Szappanos István kecskeméti nemzetőr levelei, vagy Gömöry Frigyes tárgyi hagyatéka. A gyűjtemény több korabeli iratot és röplapot is tartalmaz, amelyek közvetlenül a forradalom és szabadságharc megyei és kecskeméti történetéhez is kapcsolódnak.

Klikkeljen bátran!

>>Belépés az online kiállításba<<