Áldások és csapások – Kecskemét története dióhéjban

2019. március 01. – december 31.

belefogalmazva a szövegbe)
A rendhagyó múzeumi történelemórán a tanulók először felfedezik a kiállítást, amelynek során játékos eszközök, feladatok, tapintható műtárgyak, felölthető ruhamásolatok és multimédiás eszközök lesznek a segítségükre. A foglalkozás másik felében pedig kézműves tevékenységben vehetnek részt vagy játékban mérhetik össze a tudásukat. A foglalkozás fejleszti az anyanyelvi, a kulturális és a szociális kompetenciákat, segíti a Kecskeméthez való kötődés kialakulását, megerősítését. Választható tevékenységek:
– címertervezés linómetszéssel
– szecessziós víztorony tervezése újra hasznosított alapanyagokból csapatmunkában
– Kecskemét 650 – Activity játék

A program időtartama: 90 perc
Foglalkozásvezető: Merinu Éva

A foglalkozásokra előzetes időpont egyeztetéssel lehet jelentkezni a tervezett időpont előtt legalább egy héttel: +36 20 257 5019 vagy cifrapalota.muzped@gmail.com