Éves ünnepi közgyűlését tartja a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége

2019. május 06. – május 09.

A Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége (MVMSZ) évi ünnepi közgyűlését 2019. május 7-8-án tartja a Lakitelek Népfőiskolán. A rendezvényen részt vesz Lezsák Sándor, a Magyar Országgyűlés alelnöke, dr. Latorcai Csaba, az Emberi Erőforrások Minisztériuma közigazgatási államtitkára, Varga Benedek, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, Mák Kornél, Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármestere, házigazdaként dr. Rosta Szabolcs, a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetségének jelenlegi elnöke és dr. Végh Katalin, a MVMSZ ügyvezető titkára, valamint a Szövetség valamennyi jelenlegi és leendő tagja.

Ez alkalommal kerül sor a Szövetség új elnökének megválasztására, szakmai beszámolókra, a jövőbeni feladatok megvitatására, az új tagok bemutatkozására és szakmai, baráti, jövőbemutató eszmecserékre. Az idei találkozó új és korszakalkotó is egyben, hiszen a Szövetség idén minden eddiginél nagyobb, nyilvánosabb és szervezettebb nyitást tervez a határon túli magyar intézmények felé. Ez alkalommal kerül sor a felhívásunkra jelentkező, határon túli múzeumok felvételére. A Kárpát-medence muzeológiai szereplőinek ilyen mélységű együttműködésére eddig nem volt példa, ezért mindenképpen történelminek számít az esemény.

A két napos, igen színesnek ígérkező program mindkét napja sajtónyilvános.

A közgyűlés részletes programja:

1. nap: 2019. május 7., kedd

13.00        Köszöntők