„Játékos elődeink – Elődeink játékai” – konferencia

2020. február 15. – február 15.

A Kecskeméti Katona József Múzeum Szórakaténusz Játékmúzeuma és Műhelye tisztelettel meghívja Önt és kísérőit 2020. február 15-én a „Játékos elődeink – Elődeink játékai” konferencia programjaira.

Vendégünk lesz Antoni Rozi és Nádas László is, akiknek egész eddigi életműve a Szórakaténuszba került, például Zorán, Szörényi Levente, Zalatnai Sarolta, Kovács Kati gumibabák.

A konferencia részletes programjai:

10.00 – 10.20
Sorsok és történetek egy játékgyűjteményben
Kalmár Ágnes művészettörténész, a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely vezetőjének köszöntője.

10.20 – 11.00
A drótosok világa. Élettörténet és bemutató.
Kitlinger Kálmán drótműves mester

11.00 – 11.40
Beszélgetés Sándor Gyula özvegyével, Ági nénivel, Mátraverebély-Szentkút búcsús játékairól és a család történetéről.

11.40 – 12.20
Volt egyszer egy mackógyár.
A szegedi Nívó Faipari és Játékkészítő Szövetkezet története (1950-1992).
Szegedi játékmackók
Dr. Fári Irén történész, a Szegedi Móra Ferenc Múzeum nyugalmazott főmuzeológusa

12.20 – 13.00
Nádas László
Úton – „Eperke és Társa”
Antoni Rozi és Nádas László játékai, játéktervei és a családi műhely kialakulása.

Ebédszünet
Fogadás

14.00 – 14.20
Búcsúfia játék árusítóhely megnyitása
Néhány szó a Szórakaténusz elárusító helyéről és annak nevéről dr. Moskovszky Éva kultúrtörténész egykori gondolatait idézve.

14.20-tól az „Antanténusz, Szórakaténusz…” – a Játékmúzeum 40 éves gyűjteményének keresztmetszete állandó kiállítás közös megtekintése.

16.00-tól „Aprók tánca” a Szórakaténuszban, farsangi szokások zenével, tánccal, fánksütéssel.
Helyszín:
Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely
6000 Kecskemét, Gáspár András utca 11.
muzeumesmuhely@szorakatenusz.hu
www.facebook.com/szoraka
06 76 481 469

A konferenciát a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely, a Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület, és a NESZ Játék Szakmai Bizottsága szervezi.
Az esemény a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jött létre.