„Vigyázat, csalok!” – Virtuális Rodolfo kiállítás

2020. május 11. – 2021. május 20.

Több éve a fiatal bűvészek május 16-át a Magyar Bűvészet Napjaként ünneplik Rodolfo születésnapja tiszteletére.
Rodolfo legendássá vált mondatával a figyelemfelkeltésen túl arra a paradoxonra hívta fel a figyelmet, hogy minden csak illúzió. Ami csodának tűnik, csak az ügyes kezű bűvész mutatványa, aki nem csak a tárgyaival játszik, hanem velünk, a nézőivel is.
Gács Rezső idén 109 éve született. A legendás és világhírű bűvész hagyatékát a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely őrzi. A gyűjteményből vándorkiállítások bemutatásával tartja kulturális emlékezetben Rodolfo személyét és művészetét. Épp most a pécsi Janus Pannonius Múzeumban lenne látható a kiállítás, de a jelenlegi helyzetre való tekintettel, ez majd egy későbbi időpontban lesz megtekinthető. A mostani lehetőségekből adódóan virtuálisan tesszük láthatóvá a múzeum Rodolfo Gyűjteményét.
A virtuális kiállítás több lehetőséget kínált számunkra. Rodolfo életét és munkásságát árnyaltabban, újabb szempontok hozzáadásával bővítettük, hozzá tudtunk kapcsolni olyan online tartalmakat, melyek a kiállításban nem szerepelnek. Ezen túl a múzeumi digitalizálás munkájába is betekintést kapnak az érdeklődők.
Tekintsék meg virtuális kiállításunkat Rodolfóról a felejthetetlen bűvészről!

>>Belépés a kiállításba<<